شناسه خبر:66808
1401/12/13 14:35:06

سپهرغرب، گروه خبر: سامان پیرزاده از کارکنان شهرداری سنندج توانست در یک برنامه دو روزه برای دومین بار به صورت انفرادی به کوه آرارات در کشور ترکیه صعود کند.

سامان پیرزاده از کارکنان شهرداری سنندج بیش از 20 سال است که در رشته کوهنوردی، سنگ‌نوردی و دیواره‌نوردی فعالیت می‌کند.
این ورزشکار سنندجی که در قالب صعود زمستانی توانست کوه آرارات در ترکیه را فتح کند، تا کنون توانسته در قالب صعودهای زمستانی به قلل مرتفع ایران ازجمله دماوند، سبلان و علم کوه صعود کند.
سامان پیرزاده اخیراً و در یک برنامه دو روزه به کوه آرارات در کشور ترکیه صعود کرد.
این کوهنورد سنندج خواستار حمایت مسئولان و متولیان امر از فعالین رشته‌های ورزشی به ویژه رشته ورزشی کوهنوردی شد و گفت: در صورت حمایت فعالین این رشته ورزشی می‌توانند صعودهای برون مرزی بیشتری را داشته و برای استان افتخارآفرین باشند.
سامان پیرزاده کوهنورد سنندجی افزود: یکی از مشکلات اساسی ما در فعالیت‌های ورزشی نبود آسپانسر و حامی است متأسفانه متولیان امر نیز توجه زیادی به این حوزه ندارند همین امر مانع از فعالیت بیشتر ما شده است.
وی افزود: رشته ورزشی کوهنوردی از رشته‌هایی است که دراستان ما علاقه‌مندان زیادی دارد اما نبود حامی مانع از فعالیت آن‌ها شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حالی همواره مسئولان از ورزش به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در سلامت جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی نام می‌برنند در عمل آنگونه که باید از این حوزه حمایت نمی‌شود و همین مسئله موجب دلسردی ورزشکاران و علاقه‌مندان شده است.
گفتنی است؛ کوه آرارات در شمال شرقی کشور ترکیه (استان آغری) واقع شده است.

شناسه خبر 66808