شناسه خبر:65346
1401/11/5 10:11:41

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام گفت: 72 دستگاه ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به دیم کاران این استان در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها واگذار شده است.

محمد زارع روز سه شنبه اظهار کرد: بیش از 82 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت هفت ساله و اقساط 6 ماه یک بار در اختیار متقاضیان خرید ادوات کشاورزی قرار گرفته است.
وی افزود: این ادوات و ماشین‌ها شامل دستگاه‌هایی چون سم‌پاش، مستقیم‌کار، زیرشکن، کمباین، بیلر، موور، ریک، سنگ جمع‌کن، پهپاد سم‌پاش و تسهیلات تعمیرات کمباین است که سال جاری به کشاورزان دیم کار استان داده شد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان ایلام، حمایت از کارشناسان جهاد کشاورزی جهت اجرای برنامه‌های آموزشی، ترویجی را از راهبردهای طرح جهش تولید عنوان و تأکید کرد: همچنین کشاورزان دیم‌کار استان 16 هزار و 800 کیلوگرم انواع کودهای آلی نیز از این ستاد دریافت کرده‌اند.
زارع با اشاره به اینکه در زمینه بیمه محصولات کشاورزی نیز از این قشر حمایت صورت می‌گیرد، اضافه کرد: به ازای هر هکتار بیمه محصولات کشاورزی دیم 40 درصد تخفیف حق بیمه در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: با توجه به وجود اراضی کشاورزی گسترده و مستعد در استان، در صورت فعال کردن اراضی دیم می‌توان نقش بسیار مهمی در افزایش تولید محصولات کشاورزی و به‌خصوص گندم ایفا کرد.

شناسه خبر 65346