شناسه خبر:74001
1402/7/5 13:13:43

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: یک میلیون و 600 هزار مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان طی 6 ماهه نخست سال جابه‌جا شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است.

«مهرداد آهکی» روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران ابراز کرد: در 6 ماهه نخست امسال یک میلیون و 649 هزار و 276 مسافر درون و برون استانی از طریق 184 هزار و 999 سفر توسط ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه در سطح استان به مقاصد درون و برون استانی انجام شده است.

وی اظهار کرد: نسبت جابه‌جایی مسافر در مقایسه با سال قبل 23 درصد افزایش و نسبت کل تعداد سفر 10 درصد رشد داشته است.

آهکی همچنین به فعالیت بیش از یک‌هزار راننده اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه در استان اشاره و تصریح کرد: همه این رانندگان دارای کارت هوشمند و سلامت زیر نظر این اداره کل هستند.

این مقام مسئول افزود: سامانه گویای 141 آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران درخصوص نحوه ارائه خدمات سفر در استان همدان است و به تمامی شکایات واصله کمتر از 24 ساعت از طریق کارشناسان مستقر در مرکز مدیریت راه‌ها و دفاتر نمایندگی اداره کل در پایانه‌های مسافری سطح استان رسیدگی و پاسخ لازم ارائه خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان نظارت بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی را یکی از وظایف مهم اداره کل برشمرد و گفت: به‌منظور ارتقای ایمنی تردد و کاهش تصادفات و فوتی‌های جاده‌ای، طرح کنترل و نظارت بر تردد وسایل نقلیه عمومی با همکاری پلیس راه استان به‌طور مستمر درحال اجرا است.

 

 

شناسه خبر 74001