شناسه خبر:65506
1401/11/9 12:11:55

سپهرغرب، گروه خبر: شهردار ایلام به نیاز مبرم هسته مرکزی و پرتراکم شهر ایلام به پارکینگ اشاره کرد و گفت: چندین مکان در هسته مرکزی شهر برای ایجاد پارکینگ طبقاتی توسط مشاوران طرح و عارضه‌یاب در دست بررسی و مطالعه است که بعد از انتخاب مکان مناسب فعالیت احداث یک پارکینگ طبقاتی شروع شود.

بابک محمدی آوندی روز شنبه اظهار کرد: هرچند طرح‌های مردم محور پیاده‌راه آیت‌اله طالقانی، سعدی شمالی و جنوبی در هسته مرکزی مقبول عامه مردم و نیاز مبرم شهر ایلام بود، اما به علت نبود مشاور عارضه‌یاب این طرح‌ها بدون پیوست پارکینگ اجرا شد و اکنون به معضلی برای پارک خودروها تبدیل شده است.
وی افزود: تا زمان مکان یابی و احداث پارکینگ، شهرداری در صدد است آموزش و پرورش را مجاب کند محوطه مدارس موجود در بافت مرکزی شهر را بعد از تعطیلی نوبت عصر دانش‌آموزان، به‌عنوان پارکینگ موقت به خودروها اجاره دهد و درآمد حاصل از این اقدام را دریافت کند.
شهردار ایلام اجرای طرح شهردار مدرسه را از دیگر برنامه‌های فرهنگی مد نظر شهرداری ایلام برشمرد که در قالب این طرح مدارس زیر نظر شهرداران و معاونت‌های شهرداری از دانش‌آموزان همان مدرسه اداره شود و شهرداری ایلام نیز با این مسئولان نمادین مدارس بر حسب نیاز و خواسته‌های مراکز تحصیلی آن‌ها همکاری خواهد کرد.
محمدی آوندی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری با توجه به افزایش صعودی شهر و بلندمرتبه سازی ها، رایزنی برای خرید یک نردبان هیدرولیکی به طول 32 متر بود که با اعتبار 53 میلیارد تومان از سوی وزارت کشور به سرانجام رسید و در مرحله ترخیص از گمرک قرار دارد، همچنین 10 میلیارد تومان تجهیزات انفرادی ایمنی برای آتش نشانان خریداری شد.
شهر ایلام با حدود 200 هزار نفر جمعیت با معضل شدید ترافیک به‌ویژه در هسته مرکزی روبروست.

شناسه خبر 65506