شناسه خبر:65491
1401/11/9 09:14:21
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان:

تضعیف شهردار در راستای منافع مردم نیست

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با تقدیر از شهردار در پرداخت متمرکز حقوق و توجه به دغدغه کارکنان و مدیران شهرداری، گفت: بودجه نقشه راه شهرداری طی یک سال است و تمام فعالیت‌ها و اقدامات باید براساس آن انجام شود.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سعید حاجی‌بابایی در نطق پیش از دستور شورا با بیان اینکه با توجه به ماهیت کمی بودجه ارزیابی عملکرد شهرداری باید بر این اساس باشد، اظهار کرد: ارزیابی هرچه کیفی‌تر باشد، سلایق بیشتر تأثیرگذار است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: باید عملکرد شهرداری را به‌صورت علمی و به نسبت سال‌های گذشته ارزیابی کرد؛ با توجه به وجود حوزه‌های مختلف در شهرداری همچون عمرانی، فنی، شهرسازی و غیره، کلی‌گویی و قضاوت کیفی بدون ارزیابی کمی و بدون استفاده از روش‌های علمی، قابل قبول نیست.
حاجی‌بابایی به تضعیف و تخریب اعضای شورا و شهردار طی یک‌سال گذشته اشاره کرد و افزود: تضعیف و تخریب‌ به نفع مصالح شهر و در راستای منافع مردم نیست.
وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر فصل‌الخطاب بودن قانون، تصریح کرد: سؤال، تذکر و استیضاح حق اعضا است و کسی نمی‌تواند آن‌ها را از این حق منع کند و هر عضو به این نتیجه رسیده، باید حق خود را پیگیری کند.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: حقوق قانونی اعضای شورا در قانون مشخص است، اما تحت فشار گذاشتن آن‌ها توسط بازوهای سیاسی و رسانه‌ای برخی اعضا، غیر قانونی است و همه باید به قانون برگردیم.
حاجی‌بابایی با بیان اینکه از زمان رأی آوری شورای ششم، تشکیل جلسات قبل از آغاز به کار رسمی و حتی رسمیت یافتن این دوره شورا حاشیه‌سازی برای مجموعه مدیریت شهری در بالاترین حد ممکن بود، خاطرنشان کرد: این موارد با انتخاب سرپرست ادامه یافت و با انتخاب شهردار نیز کاهش نیافت و گویا تمام حواشی باید متمرکز بر مدیریت شهری شود!
وی با تأکید بر اینکه گویا مدیران تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها متخصص هستند و مثل ساعت کار می‌کنند و فقط مدیریت شهری مشکل دارد، یادآور شد: ریشه این حواشی باید بیان شود، این‌ها چه جریاناتی هستند که فکر می‌کنند می‌توانند با هر روشی به هر کسی بتازند؟
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: اگر با این جریان همراه باشید با ضعیف‌ترین عملکرد، مدیر جهادی می‌شوید و اگر همراه نباشید، جایی برای ماندن ندارید!
حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه یک سال سابقه مدیریت زمان کافی برای ارزیابی عملکرد مدیریت شهری نیست، گفت: ما اجازه نمی‌دهیم معدود افراد سیاسی و رسانه‌ای ناراحتی خود از نتایج انتخابات سال گذشته را اینطور با مردم تلافی کنند.
وی با بیان اینکه ما حافظ منافع مردم هستیم، تصریح کرد: قرار نیست عده‌ای کلیپ بسازند، دروغ‌پردازی کنند، اتهام بزنند و عضو شورا را بکوبند؛ یقیناً تسلیم این فضا نخواهیم شد.

شناسه خبر 65491