شناسه خبر:63473
1401/9/16 09:27:15

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه با اشاره به لزوم توسعه خدمات ارتباطی و فراهم نمودن دسترسی اهالی روستاها به خدمات فناوری اطلاعات، گفت: با اجرای این طرح، بستر ارتباطی 402 خانوار روستایی در شهرستان های‌ ثلاث باباجانی، جوانرود، روانسر و پاوه به شبکه ملی اطلاعات برقرار شد.

«سید ابوالفضل محمدی» روز سه‌شنبه اظهارکرد: با تلاش صورت گرفته توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه و اپراتورهای سیار، 10 روستای شهرستان های‌ ثلاث باباجانی، جوانرود، روانسر و پاوه از طریق احداث سایت جدید و ارتقای تکنولوژی توسط اپراتورها همراه اول و ایرانسل به خدمات اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در ادامه گفت: در بازه زمانی کمتر از یک سال اخیر، تعداد 25 روستای شهرستان یاد شده به اینترنت پرسرعت متصل شده اند که از این تعداد 10 روستای قلاین، چناران، حشمر، تازه ابادمیرکی، دره یاب، شش بیدعلیا، شاینگان، کانی پاشا، مهرگان و بیدرواز به تازگی از خدمات مذکور بهره مند شده اند.
شهرستان های‌ ثلاث باباجانی، جوانرود، روانسر و پاوه دارای 263 روستای بالای 20 خانوار می‌باشد که از این تعداد 259 روستا به خدمات تلفن روستایی، 260 روستا دارای پوشش همراه و همچنین تعداد 225 روستا دارای پوشش اینترنت بوده و باقی روستاها در برنامه‌های پوششی وزارت ارتباطات لحاظ شده است.
منطقه اورامانات شامل شهرستان‌های ثلاث باباجانی، جوانرود، روانسر و پاوه با بیش از 300 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.
فعالسازی پتانسیل بخش خصوصی لازمه تحقق اهداف اقتصاد دیجیتال است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در ادامه سخنانش به برنامه‌های این اداره کل در راستای ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین راه‌های برون رفت استان از مشکلات بیکاری ایجاد ظرفیت‌های جدید و بازارهای جدید مبتنی بر فناوری اطلاعات است.
محمدی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های نقاط گردشگری موجود در استان، راه‌اندازی پورتال گردشگری با نگاهی متفاوت و داشتن قابلیت‌های فناوری اطلاعات در هوشمندسازی برخی خدمات، این حوزه را حیاتی تلقی کرد و همچنین بر ضرورت تعیین پروژه‌های اولویت‌دار در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری، صنایع دستی و کشاورزی تاکید کرد.

شناسه خبر 63473