شناسه خبر:62898
1401/9/2 08:42:03

سپهرغرب، گروه خبر: معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: طرح نهال‌کاری، مراقبت و آبیاری در 110 هکتار از زمین‌های جنوب کویر میقان اراک با همکاری شرکت املاح معدنی ایران اجرا شد.

«سینا دودانی» روز سه‌شنبه افزود: تاغ و قره‌داغ از جمله گونه‌های کشت شده در این زمین‌ها است و کشت این نهال‌ها با هدف کنترل فرسایش بادی و تثبیت شن‌های روان در کویر میقان اراک انجام شده‌ است.
وی اعتبار هزینه‌شده در این طرح را پنج میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: کاشت نهال در اراضی جنوبی کویر میقان این شهرستان بر اساس مطالعات و به روز رسانی مناطق تحت تاثیر کانون بحرانی فرسایش بادی کشور که در سال 98 توسط سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور تهیه و ابلاغ شد، انجام شده‌ است.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به همجواری این طرح با قطب صنعتی و فرودگاه اراک، اجرای این طرح نقش مهمی در کنترل شن‌های روان و جلوگیری از تولید گرد و غبار در منطقه دارد.
دودانی افزود: اجرای طرح نهال‌کاری در زمین‌های جنوبی کویر میقان اراک از جمله طرح‌های با اهمیت در تثبیت خاک، توسعه پوشش گیاهی و کاهش گرد و غبار است که در راستای مصوبه کارگروه احیای تالاب میقان این شهرستان اجرا شده‌ است.

شناسه خبر 62898