شناسه خبر:62616
1401/8/25 08:55:51

سپهرغرب، گروه ورزشی: جامعه ورزش همدان این‌روزها شاهد درخشش دختران والیبالیست استان در سطح ملی است، ورزشکارانی که به‌لحاظ رشد و پیشرفت، گوی سبقت را از پسران ربوده‌اند.

عملکرد درخشان هیئت والیبال همدان به‌خصوص در بخش بانوان باعث شد تا در رتبه‌بندی جدید فدراسیون این استان با 10 پله صعود، در جایگاه پانزدهمی جدول قرار بگیرد.
حمایت از تیم‌های استان در لیگ کشوری، تعداد بازیکنان دعوت‌شده به اردوی تیم ملی، برگزاری لیگ استان، برگزاری سمینار و کلاس‌های آموزشی از شاخص‌های مهم در این ارزیابی بود.
همچنین برگزاری مسابقات لیگ استان برای نخستین‌بار در بخش آقایان و بانوان و برگزاری کلاس‌های ارتقای مربیگری و داوری در یک‌سال گذشته نیز بر موفقیت‌های هیئت والیبال استان همدان افزود.
والیبال همدان در بخش بانوان طی یک‌سال گذشته به دستاوردهای خوبی رسیده است و حاصل تلاش اعضای هیئت، مربیان و ورزشکاران را حالا با دعوت از چند بازیکن به اردوی تیم ملی شاهد هستیم.
   دعوت از پنج بانوی والیبالیست
سومین المپیاد زیر 14 سال کشور با درخشش بانوان والیبالیست همدانی همراه بود و دستاورد این حضور موفق دعوت از پنج بازیکن به اردوی تیم ملی بود.
هانیه زیوری مهران‌فر، هستی اسماعیلی‌مهر، سما رضایی، سارا توکلی و فاطمه محمدجعفری پنج والیبالیست دعوت‌شده از همدان به اردوی تیم ملی هستند که هم‌اکنون در این اردو شرکت دارند.
بازیکنانی که حاصل تلاش مربیانی نظیر اعظم صمیمی، معصومه شیرزاده و فائزه اصغری هستند و نخستین حضورشان در اردوی تیم ملی را تجربه می‌کنند.
اردوی تیم ملی والیبال استعدادهای برتر دختر کشور هم‌اکنون به میزبانی تهران در جریان است و دختران همدانی تا 26 آبان‌ماه در این اردو شرکت دارند.
   دختر رزنی تاریخ‌ساز شد
برای نخستین‌بار در تاریخ ورزش رزن از توابع استان همدان، یکی از بانوان این شهرستان توانست به اردوی تیم ملی والیبال راه یابد.
هستی اسماعیلی‌مهر دختر بلندقامت رزنی از سوی کادر فنی تیم ملی به اردوی تیم ملی والیبال زیر 16 سال کشور دعوت شد و تا 30 آبان‌ماه جاری در این اردو به میزبانی مجموعه ورزشی آزادی تهران حضور خواهد داشت.
دعوت از این دختر رزنی به اردوی تیم ملی والیبال کشور باعث شور و هیجان در بین مردم این شهرستان شد و حتی مراسم باشکوهی برای بدرقه او به اردو برگزار کردند.
رزن جزء شهرستان‌هایی است که کمترین ملی‌پوش را در استان همدان داشته، به‌خصوص اینکه در بخش بانوان سال‌ها است از حضور در تیم ملی بی‌نصیب بوده‌اند.
   استقبال از لیگ والیبال بانوان همدان
فصل جدید رقابت‌های لیگ والیبال جوانان و نوجوانان دختر همدان با استقبال چشمگیر تیم‌ها مواجه شده است که 14 تیم در قالب دو گروه در این دوره از مسابقات شرکت دارند و در مجموعه بیش از 200 والیبالیست درگیر این رقابت‌ها می‌شوند.
در رقابت‌های رده سنی نوجوانان و در گروه الف تیم‌های پیشگامان، کوثر، آذرخش و پدیده و در گروه ب تیم‌های ستارگان، فردوسی، اکسیژن و برنا هم‌گروه شدند.
همچنین در رده سنی جوانان نیز برنا، پیشگامان، کوثر، استار و فردوسی شرکت دارند.
استان همدان دارای بیش از دو هزار والیبالیست در رده‌های سنی مختلف است.

شناسه خبر 62616