شناسه خبر:62366
1401/8/19 00:50:05

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای کردستان گفت: مهارت‌آموزان استان در قالب طرح استاد شاگردی نوین، در سال جاری 81 هزار نفر ساعت در واحدهای صنعتی و صنفی استان آموزش و تجربه کسب کردند.

فردین وکیلی روز چهارشنبه اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های این اداره کل اجرای طرحی به شیوه استاد شاگردی نوین است که در راستای آن مهارت‌آموزان به طور مستقیم در محیط واحدهای صنعتی و صنفی حضور می‌یابند و آموزش‌های لازم را کسب می‌کنند.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه در 130 واحد صنعتی و صنفی استان به 269 نفر آموزش مهارتی ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کردستان مجموع آموزش‌های ارائه‌شده را 81 هزار نفر ساعت خواند و افزود: در استان طی این مدت بیشترین واحدهای پذیرنده مهارت‌آموزان را صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تشکیل داده‌اند.

وکیلی یادآور شد: در راستای حضور تعداد بیشتری از مهارت‌آموزان در واحدهای صنفی با رئیس جدید اتاق اصناف سنندج نشستی برگزار کردیم و قرار شده در این رابطه نهایت همکاری و تعامل را با مجموعه فنی و حرفه‌ای استان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طول دوره این آموزش‌ها از دو ماه تا یک سال بسته به رشته‌های مهارتی است، اظهار کرد: مهارت‌آموزان توسط اداره‌کل فنی و حرفه‌ای بیمه می‌شوند و از این لحاظ هیچ مشکلی برای کارفرمایان ایجاد نمی‌شود و افزون بر این هزینه‌ای هم از مهارت‌آموز دریافت نخواهد شد.

در حال حاضر 16 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای چارت‌دار دولتی و 350 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای خصوصی در کردستان مجوز فعالیت دارند.

شناسه خبر 62366