شناسه خبر:60887
1401/7/14 10:51:35

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام گفت: 138 کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی این استان نیمه نخست امسال روکش آسفالت شده است.

سیدزاهدین چشمه‌خاور روز سه‌شنبه اظهار کرد: در این مدت (نیمه نخست سال)، چهار هزار و 500 کیلومتر خط‌کشی و بیش از 13 هزار تابلو و علائم در سطح جاده‌های مواصلاتی استان نصب و اجرا شده است.

وی تأکید کرد: امسال علاوه‌بر اقدامات نگهداری راه‌های استان، بهسازی و اجرای ماسه آسفالت مقاطع ازبین‌رفته رویه راه‌ها نیز در دستور کار این‌ اداره کل قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام با اشاره به تلاش راهداران اداره کل در سطح جاده‌های استان جهت سهولت در تردد زائران اربعین حسینی (ع)، یادآور شد: عملیات بهسازی مسیرهای ارتباطی منتهی به مهران و پایانه مسافربری شهید حاج‌قاسم سلیمانی با جدیت انجام شد.

چشمه‌خاور درخصوص اقدامات حوزه اربعین این اداره کل گفت: برای سهولت در تردد زائران بیش از 60 کیلومتر از محورهای مواصلاتی این استان در بازه زمانی سه‌ماهه روکش آسفالت شد.

وی به آمار تردد مسافر و زائران از مرز بین‌المللی مهران در نیمه نخست امسال نیز اشاره کرد و افزود: این مدت سه میلیون و 957 هزار و 681 نفر از این مرز تردد (ورود و خروج) کردند.

شناسه خبر 60887