شناسه خبر:60833
1401/7/12 09:18:36

سپهرغرب، گروه خبر: بره‌آهویی که حدود سه ماه زیر نظر محیط‌بانان اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سرپل‌ ذهاب نگهداری شده بود، در منطقه حفاظت‌شده قراویز رهاسازی شد.

بره‌آهویی که سه ماه پیش به دلایل نامعلومی از ناحیه دست دچار شکستگی شده بود، پس از مداوا با کمک جراح محلی و محیط‌بانان شهرستان سرپل‌ ذهاب، روز گذشته در حضور مسئولان شهرستانی در منطقه حفاظت‌شده قراویز رهاسازی شد.
فرماندار سرپل‌ ذهاب درخصوص پناهگاه آهوهای منحصربه‌فردی که در منطقه حفاظت‌شده قراویز این شهرستان زیست می‌کنند، گفت: در این‌ منطقه کل و میش، آهو و سایر گونه‌ها زیست دارند، بنابراین از مردم، مسئولان استانی و کشوری درخواست داریم بستر لازم برای حیات گونه‌های حیات وحش را فراهم کنند و نگاه توسعه در نوع گونه‌های حیوانی و شرایط حفاظت‌شده در منطقه لحاظ شود.
صدراله بابلی ضمن تقدیر از نیروهای زحمت‌کش و کارکنان حفاظت محیط‌زیست که شبانه‌روز برای ادامه حیات گونه‌های مختلف تلاش می‌کنند، افزود: درتلاش هستیم امکانات به‌زودی در اختیار کارکنان حفاظت محیط‌زیست قرار گیرد؛ همچنین به پایگاه‌های محیط‌زیست این منطقه که شرایط خاصی دارند، ازلحاظ تجهیزات و امکانات نگاه ویژه و مساعدتی داشته باشیم.

شناسه خبر 60833