شناسه خبر:60758
1401/7/11 09:05:18
رئیس عقیدتی و سیاسی انتظامی همدان:

ناجا با اقتدار در مواجهه با اغتشاشگران مدارا کرد

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: عوامل نیروهای انتظامی با وجود اقتدار و توانمندی در مقابل تجمع‌کنندگان و اغتشاشگران مماشات، مدارا و صبوری کردند تا صف مردم از اغتشاشگران جدا شود.

حجت‌الاسلام محمدصادق جوشقانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران پیرامون برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در هفته فراجا افزود: عوامل ناجا در صحنه و خط مقدم مقابله با فتنه‌گران هستند و همکاران ما آسیب هم‌ می‌بینند، اما با مردم مدارا می‌کنند.
وی ادامه داد: نیروهای نظامی همه کشورها درصورت مواجهه با اغتشاشگران به سمت آن‌ها شلیک می‌کنند، اما در ایران‌ اسلامی با وجود مجروح شدن و شهادت مأموران ناجا، به سوی معترضین شلیک نمی‌شود.
رئیس عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: دشمنان و معاندان که با اصل نظام اختلاف و زاویه دارند، اقدام به ایجاد فتنه در ادوار مختلف پس از انقلاب کردند.
حجت‌الاسلام جوشقانی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران که در برابر قدرت‌های بزرگ جهان ایستاده و هیچ قدرتی جرأت تعرض به این کشور را ندارد، به‌طور حتم می‌تواند در برابر ناآرامی‌ها و اغتشاشگران نیز محکم بایستد.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین نعمت در جهان امنیت و سلامت جسم است، گفت: 300 هزار شهید در دوران انقلاب، دفاع مقدس، دفاع از حرم و حریم برای ایجاد امنیت و آرامش در کشور خون خود را اهدا کردند.
حجت‌الاسلام جوشقانی تصریح کرد: این انقلاب برای نان و مسائل مادی شکل نگرفت، بلکه این ملت برای احیای اسلام انقلاب کردند؛ بنابراین جان باختن در مسیر اسلام شهادت در راه خدا است.
وی با بیان اینکه نظارت شرعی بر عملکرد کارمندان از وظایف حوزه عقیدتی فراجا است، گفت: در حوزه تربیت و آموزش، برنامه‌هایی مثل اعزام خانوادگی به عتبات عالیات و برگزاری برنامه‌های تربیت و تعالی برای کارکنان در مشهد مقدس با هدف خدمت صادقانه کارکنان انتظامی به مردم انجام می‌گیرد.
رئیس عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی استان همدان با بیان اینکه برنامه‌های هفته ناجا سال جاری از 13 مهرماه با شعار پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس برگزار می‌شود، تأکید کرد: حضور و شرکت تمامی عوامل کلانتری در کلاس‌های بصیرت‌افزایی و تربیت و آموزش در دستور کار فراجا است.
حجت‌الاسلام جوشقانی ادامه داد: 500 طلبه برای ارائه مشاوره در کلانتری‌ها، رصد امور ارباب رجوع و تسهیل در امورات مردم و شأن امور ارباب رجوع در فراجا استخدام شدند که سهم همدان 10 روحانی است.
وی افزود: این افراد که در کلانتری‌های شهر همدان و یک کلانتری ملایر مستقر هستند، علاوه‌بر تسهیل در کار مراجعان نسبت به ارائه مشاوره‌های اجتماعی و مذهبی اقدام می‌کنند.
رئیس عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی استان همدان با بیان اینکه مأموران انتظامی کار برای خدا، خالصانه، مجاهدانه و صادقانه را در اولویت قرار دادند، ادامه داد: پلیس با حضور در کلاس‌های آموزشی و آگاه‌سازی و دوره تعالی رفتار، با نحوه برخورد حکیمانه با مردم آشنا می‌شوند و با حضور در کارگاه‌های بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی را فرا می‌گیرند.
وی افزود: مأموران درصورت داشتن بصیرت و دشمن‌شناسی به‌طور حتم در مواجه با مردم‌ صبوری می‌کنند.
حجت‌الاسلام جوشقانی اظهار کرد: عقیدتی و سیاسی فراجا در راستای انجام‌ امورات قرآنی، برنامه و مسابقات قرائت، ترتیل و حفظ قرآن بین کارکنان انتظامی و خانواده‌های آن‌ها برگزار کرده است.
وی تصریح کرد: سال گذشته این‌ مسابقات در هشت رشته برگزار و از بین 150 شرکت‌کننده 24 نفر برگزیده شدند که برگزیدگان امسال در سطح ملی رقابت کرده و منتخبین در رقابت نیروهای مسلح شرکت می‌کنند.

شناسه خبر 60758