شناسه خبر:60506
1401/7/2 10:12:02

سپهرغرب، گروه خبر: فرمانده انتظامی کردستان گفت: در جریان اعتراضات و تجمع‌های اخیر در استان به بهانه فوت مهسا امینی، بیش از 100 نفر از نیروهای نظامی و امنیتی مصدوم شدند.

سردار علی آزادی روز پنجشنبه اظهار کرد: نیروی انتظامی همواره در برخورد با معترضان خویشتنداری کرده است و چون اغتشاشگران در میان مردم بودند، نتوانستیم برخورد لازم را با آنان داشته باشیم.
وی تعداد معترضان زخمی را کمتر از یک پنجم مصدومان نیروهای انتظامی اعلام کرد و گفت: از مردم می‌خواهیم در تجمعات غیرقانونی شرکت نکنند و گول رسانه‌های معاند را نخورند.
فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه ضد انقلاب به‌دنبال کشته‌سازی در میان معترضان است، افزود: پدر یکی از کشته‌های اخیر در اعتراضات اعلام کرده که پسرش در اجتماعات اصلا شرکت نداشته و به دست ضد انقلاب کشته شده است.
سردار آزادی تأکید کرد: ضد انقلاب با کشته‌سازی در میان معترضان می‌خواهد مردم را نسبت به دستگاه‌های انتظامی و امنیتی بدبین کند، بنابراین مردم مراقب باشند و به این فریب‌کاری‌ها توجه نکنند.
تاکنون در جریان تجمعات و اعتراضات خیابانی در شهرهای کردستان چهار نفر (دو نفر در دیواندره، یک نفر در سقز و یک نفر هم دهگلان) در قالب فرایند کشته‌سازی، توسط ضد انقلاب کشته شده‌اند.

شناسه خبر 60506