1400/9/13 09:44:43
*
0
49256

بیش از 10 تن چوب قاچاق در مریوان کشف شد


سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان گفت: بیش از 10 تن چوب آلات قاچاق دپو شده در سطح روستاهای جنگلی این شهرستان کشف و ضبط شد.

آزاد نامداری اظهار کرد: اولین مورد از کشف چوب آلات قاچاق مربوط به روستای سردوش است که نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی در حین سرکشی و بازدید از منطقه انجام دادند.

وی افزود: محموله چوب آلات قاچاق دپو شده شامل گونه ممنوع‌القطع بید در اراضی جنگلی روستای سردوش به وزن تقریبی دو تن بود که بلافاصله توسط مأموران یگان حفاظت بارگیری و به محوطه اداره منتقل شد.

رئیس اداره حفاظت از منابع طبیعی شهرستان مریوان یادآور شد: در پی بازدید سرزده نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی از جنگل‌های روستای عصرآباد محل دپوی چوب آلات قاچاق شناسایی شد.

نامداری اضافه کرد: در این مکان بیش از 6 تن چوب از نوع درختان بید در محل کشف و با حضور پرسنل اداره شهرستان، محموله بارگیری و به محوطه اداره شهرستان حمل شد.

وی ادامه داد: عامل قطع این درختان جنگلی شناسایی و جهت تشکیل پرونده قضائی به اداره منابع طبیعی شهرستان احضار شده است و پرونده وی بعد از پایان مراحل تحقیق و بررسی به مراجع قضائی ارسال می‌گردد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان افزود: درپی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر وجود قطع درختان جنگلی در روستای بلکر، دو اکیپ از مأموران اداره منابع طبیعی شهرستان مریوان به محل اعزام شدند.

نامداری افزود: پس از بازدید از محل دپوی چوب آلات قطع شده، مشاهده شدکه حدود دو تن چوب از گونه‌های ممنوع القطع در محل موجود بوده که بلافاصله اقدام به بارگیری و حمل آن به محوطه اداره شد.

وی یادآور شد: عامل قطع درختان جنگلی و دپوی آن‌ها شناسایی و جهت ارائه توضیحات و تشکیل پرونده قضائی به اداره منابع طبیعی احضار شد و بعد از تکمیل، پرونده تخلف به مراجع قضائی ارسال می‌شود.

وی از عموم مردم، دوستداران و همیاران طبیعت درخواست کرد ضمن مشارکت فعال در امر حفاظت از منابع طبیعی، گزارش‌های تخریب، تصرف قطع چوب غیر مجاز و آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی را به سامانه تلفنی 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع‌رسانی کنند

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"