1400/9/1 09:56:22
*
0
48726
سواد رسانه‌ای؛

از عادت ارسال اخبار برای دیگران دست بردارید!


سپهرغرب، گروه تیک: برخی افراد وقتی اقدام به خبرگردی می‌کنند و با موضوعات جالبی مواجه می‌شوند، اقدام به ارسال آن‌ها به دیگران می‌کنند اما این کار از یک جایی به بعد باعث کلافگی افراد می‌شود!

برخی افراد وقتی اقدام به خبرگردی می‌کنند و با موضوعات جالبی مواجه می‌شوند، اقدام به ارسال آن‌ها به دیگران می‌کنند اما ممکن است موضوعاتی که برای این افراد جالب و مهم است برای دیگران اهمیتی نداشته باشد و وقتی این اخبار و محتوا‌ها را به مقدار زیادی برای نزدیکانشان ارسال می‌کنند باعث کلافگی آن‌ها شود اما به دلایل اخلاقی کسی نمی‌تواند این تذکرات را به آن‌ها بدهد!

استفاده از فضای‌ مجازی برای خواندن مطالب مختلف، پیگیری اخبار و افزایش اطلاعات مفید است اما اشتراک‌گذاری و ارسال دائمی محتوا برای دیگران می‌تواند آزاردهنده باشد؛ اطلاع‌رسانی خوب است اما زیاده‌روی در آن ممکن است باعث آزار روحی اعضای خانواده و دوستان شود.

افزایش روزافزون شبکه‌های اجتماعی و دسترسی آسان به فضای مجازی مخاطبان را در مواجهه با حجم بالایی از اخبار و اطلاعات قرار می‌دهد که صرف‌نظر از درست یا غلط بودنشان، کاربران علاقه‌ زیادی به اشتراک‌گذاری آن دارند.

گویی آن‌ها خود را رسانه‌ای می‌دانند که باید تمام آنچه را کسب کرده‌اند در اختیار دیگر اعضای خانواده، دوستان و آشنایانشان قرار دهند؛ فعال بودن در فضای مجازی و به‌روز بودن خوب است اما تصور کنید که هر روز تعداد زیادی خبر، عکس و ویدئو برای افرادی می‌فرستید که این اطلاعات برایشان هیچ جذابیتی ندارد و فقط برای آن‌ها آزاردهنده است بنابراین بهتر است هنگام فعالیت در فضای مجازی از ارسال دائمی مطالب مختلف برای خانواده و دوستان بپرهیزید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"