شناسه خبر:63260
1401/9/12 09:04:22

سپهرغرب، گروه خبر: معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون 12 هزار و 500 تُن اقلام اساسی شامل برنج، شکر، مرغ منجمد و گوشت قرمز توزیع شده است.

«حسین فضلی» افزود: با حمایت سازمان و پیگیری‌های معاونت توسعه و بازرگانی 900 تُن برنج تایلندی هم سهمیه گرفته‌ایم که با سازمان صمت و حقوق مصرف‌کننده در حال تعیین قیمت هستیم که به‌زودی توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: هنوز سهمیه اقلام اساسی استان‌ها اعلام نشده است و ما درخواست دو هزار تُن برنج را داشتیم و توانستیم به‌طور ویژه 900 تُن تخصیص بگیریم.
فضلی گفت: از پنج هزار و 200 تُن شکر، 500 تُن شکر خانوار به‌دلیل عدم وجود تفاوت قیمتی با بازار آزاد، مورد استقبال واقع نشد.
معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه درخصوص مرغ منجمد هم از ابتدای سال تاکنون بالغ‌بر یک‌هزار و 200 تُن مرغ توزیع شده است، افزود: در مقاطع زمانی که جوجه‌ریزی کم بوده و کاهش تولید داشتیم، به‌منظور تنظیم بازار و همچنین در ماه‌های محرم و سفر برای هیئت‌های مذهبی و موکب‌ها توزیع شده است.
وی یادآورد شد: به‌منظور متعادل نگه داشتن قیمت گوشت قرمز و تنظیم بازار حدود 319 تُن گوشت از طریق اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و تشکل‌ها توزیع شده است.

شناسه خبر 63260