شناسه خبر:65397
1401/11/6 09:41:17

سپهرغرب، گروه خبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر ضرورت استخراج آمار و اطلاعات دقیق و قابل استناد در حوزه آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: تدوین سند فرهنگی کردستان در دستور کار قرار گیرد.

مهدی رمضانی، در نشست کارگروه فرهنگی، اجتماعی و سلامت خانواده استان کردستان، گفت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید دارای اطلاعات و آمار دقیق باشیم تا بتوانیم بر مبنای آن داده‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم را در جهت کاهش و یا پیشگیری از افزایش آسیب‌ها را در دستور کار قرار دهیم.
وی جلسات کارگروه فرهنگی، اجتماعی و خانواده از حیث تأثیرگذاری بر ارکان مختلف جامعه را حائز اهمیت دانست و افزود: این جلسات باید به‌صورت منظم و مداوم ماهانه و با زمانبندی مشخص برگزار شود تا بتوان بیشتر بر موضوعات متمرکز شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خواستار تشکیل کمیته‌های تخصصی ذیل کارگروه فرهنگی و اجتماعی شد و تأکید کرد: از ظرفیت جامعه علمی و دانشگاهی استان به‌صورت ویژه در تصمیم‌سازی‌ها استفاده شود.
رمضانی بیان کرد: با توجه به آمار موجود در مورد کودکان بازمانده از تحصیل در استان کردستان، به اعضای کارگروه تکلیف کرد به‌صورت ویژه برای این کودکان سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مناسب که منتج به نتیجه شود، تدوین شود.

شناسه خبر 65397