شناسه خبر:63344
1401/9/14 08:44:24

سپهرغرب، گروه خبر: فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: آرامش مطلوبی در سطح استان برقرار است و پلیس در مقابله با کسانی که اقدام به برهم زدن نظم و امنیت عمومی شهروندان کنند برابر قانون قاطعانه رفتار خواهد کرد.

سردار علی آزادی اظهار کرد: در پی اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در سنندج، جمعی از شهروندان با اعلام شکایت به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر تخریب اموال آنان توسط چند نفر، خواستار دستگیری عاملان این کار شدند.
وی افزود: با توجه به مطالبات عمومی شهروندان در خصوص برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی، بلافاصله چند تیم از مأموران انتظامی موضوع را به‌صورت ویژه بررسی کردند.
فرمانده انتظامی استان کردستان تصریح کرد: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی دو نفر از متهمان این پرونده را شناسایی و آنان را در مخفیگاهشان در عملیات ضربتی در سنندج دستگیر کردند و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
سردار آزادی با بیان اینکه از این اغتشاشگران یک قبضه اسلحه وینچستر به همراه تعدادی فشنگ کشف شد، خاطرنشان کرد: متهمان در اظهارات خود به تخریب اموال خصوصی و عمومی شهروندان اعتراف و اظهار داشتند که تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفتند و از اقدام خود ابراز ندامت و پشیمانی کردند.
وی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه با استفاده از ابزار دروغ‌پراکنی نسبت به عوام‌فریبی شهروندان اقدام می‌کنند، تصریح کرد: آرامش مطلوبی در سطح استان کردستان برقرار است و پلیس در مقابله با کسانی که اقدام به تخریب اموال و برهم زدن نظم و امنیت عمومی شهروندان کنند برابر قانون قاطعانه رفتار خواهد کرد.

شناسه خبر 63344