شناسه خبر:60873
1401/7/14 08:22:24

سپهرغرب، گروه کار و دانش: با توجه به شیوع بیماری‌های ویروسی در سال‌های اخیر، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نوشت‌افزارهای آنتی باکتریالی را تولید کردند که استفاده از آنها در بیمارستان‌ها و بانک‌ها، موجب کاهش انتقال بیماری و ویروس خواهد شد.

مهزاد مرصاد، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان در حوزه نوشت‌افزار گفت: در این نمایشگاه علاوه بر نوشت‌افزار آنتی‌باکتریال، گواش ضد خش، ماسه‌های بازی، پاک‌کن و خودکار آنتی‌باکتریال را عرضه کرده‌ایم.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان، تصریح کرد: محصولات این شرکت با تاییدیه نانومقیاس در مدت چند ثانیه تمام باکتری‌های مضر روی پوست را از بین می‌برد. این نوشت‌افزارها می‌توانند جایگزین نوشت‌افزارهای موجود در بانک‌ها، بیمارستان و اداره‌های دولتی شوند.
وی کاهش انتقال ویروس و بیماری را از دیگر مزایای این محصول نام برد و یادآور شد: این شرکت چشم‌انداز مثبت و مناسبی در راستای اهداف خود ترسیم کرده است و در راه رسیدن به این مقصود، زمین بزرگی را در شهرک صنعتی شمس‌آباد خریداری کرده که قرار است در سه طبقه مجتمع تولید نوشت‌افزار باشد تا بتوانیم نوشت‌افزار سلامت‌محور را با فناوری نانو تولید کرده و به کشورهای همسایه نیز صادر کنیم.

شناسه خبر 60873