شناسه خبر:56841
1401/3/31 08:53:38
سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی:

طرح توانمندسازی محلات کم‌برخوردار اجرا می‌شود

سپهرغرب، گروه خبر: سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی از اجرای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور محلات کم‌برخوردار در استان خبر داد.

 در نشست طرح توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور محلات کم‌برخوردار اظهار کرد: این طرح به همت جمعیت هلال‌احمر و به‌منظور تحقق عدالت اجتماعی و رفع مشکلات محلات کم‌برخوردار و توسعه هم‌زمان ارائه خدمات اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به بینش و فرهنگی که در جامعه ما وجود دارد، ما خیرین زیادی داریم که در همه عرصه‌ها و زمینه‌ها درحال خدمت به هم‌وطنان عزیز هستند؛ اما با توجه به این موضوع باز مشاهده می‌کنیم که در جامعه مشکلات زیادی وجود دارد و یکی از دلایل عمده بروز این مشکل، عدم سازمان‌دهی و ساختار در امور خیریه است.

این مقام مسئول افزود: یکی از کارهای خوبی که می‌توانیم انجام دهیم، سازمان‌دهی خیرین و امور آن‌ها است که اگر این سازمان‌دهی به‌وجود آید، مسیر برای افزایش خدمت‌رسانی به همه هموطنان در محلات کم‌برخوردار هموار خواهد شد.

شعبان‌زاده ادامه داد: اگر بتوانیم طرح توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور محلات کم‌برخوردار را به‌صورت متمرکز و خاص در نقاطی که شناسایی شده انجام دهیم، می‌توانیم خدمات بهتر و شایسته‌تری در کنار دیگر ارگان‌های دخیل در این طرح ارائه دهیم.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی در ادامه اشاره کرد: با توجه به اهمیت آموزش در محلات کم‌برخوردار، جمعیت هلال‌احمر وظیفه آموزش، سازمان‌دهی و سامان‌دهی نیروهای آموزش‌دیده را در این محلات برای ارائه بهتر خدمات برعهده گرفته است که تمام این اقدامات را با هدف توانمندسازی افراد در محلات و افزایش تاب‌آوری و کاهش آسیب‌پذیری انجام خواهد داد که امیدواریم بتوانیم در کنار دیگر دستگاه‌های مشارکت‌کننده در این طرح خدمات مفیدی به هم‌وطنان عزیز ارائه دهیم.

وی طرح توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور محلات کم‌برخوردار را حساس و با اهمیت عنوان کرد و افزود: چهار دستگاه بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جمعیت هلال‌احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای این طرح نقش اساسی دارند و عملیات توانمندسازی باید در تمامی حوزه‌های اجتماعی، خدماتی، شهری، فرهنگی و غیره اجرایی شود.

وی ابراز کرد: ما نباید فکر کنیم که می‌توانیم خیلی سریع مشکلات را در این محلات برطرف کنیم، بلکه باید عزم و اراده ما بر این موضوع باشد که با توجه به امکانات و منابعی که وجود دارد، عدالت توزیعی را به‌خوبی در این طرح اجرا کنیم.

شعبان‌زاده عنوان کرد: ما نخست برای اجرای درست این طرح باید تأکیدمان روی اجتماع باشد که وقتی از اجتماع صحبت می‌کنیم، شناخت ویژگی‌های آن اجتماع و عناصر کلیدی‌اش که مسجد، محله و خانه است، باید مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی در پایان افزود: ما نیازمند برقراری یک پیوند اجتماعی صمیمی در این محلات هستیم که امیدوارم با توجه به ظرفیت‌های مردمی، خیرین و دستگاه‌های دخیل در این طرح، بتوانیم گام‌های نخست را استوار برداریم و در این زمینه خدمات مفید و شایسته‌ای ارائه دهیم.

شناسه خبر 56841