شناسه خبر:65526
1401/11/9 12:55:17

سپهرغرب، گروه اقتصادی: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید 32 درصد تسهیلات پرداختی صندوق را متعلق به بانوان کارآفرین عنوان کرد و از حمایت مالی بیش از 5500 صندوق خرد محلی خبر داد.

نعمت‌الله رضایی اظهار کرد: در یک‌سال و نیم گذشته بیش از 3000 صندوق خرد محلی در سراسر کشور تشکیل شده و تعداد صندوق‌هایی که تاکنون مورد حمایت قرار گرفته اند به بیش از 5500 صندوق رسیده است.
وی در توضیح مزیت راه‌اندازی صندوق‌های خرد محلی گفت: ویژگی صندوق‌ها این است که بخشی از منابع، آورده افراد است که معادل یا بیشتر از آن را صندوق تسهیلات می‌پردازد تا در قالب مدیریت خودشان به اعضا تسهیلات پرداخت کنند یا برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و وام‌های ضروری مدنظرشان استفاده کنند تا در مواقع خاص اقتصادی بتوانند منابع حداقلی را در اختیار گرفته و متناسب با آن فعالیت خود را پیش ببرند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه 32 درصد تسهیلات پرداخت شده از سوی صندوق را مربوط به کارآفرینان زن عنوان کرد و گفت: زنان عمده شاغلانی هستند که از طریق منابع صندوق اقدام به راه اندازی کسب و کار کرده اند و حدود 47 درصد اشتغال مدنظر که رصد کرده ایم مربوط به بانوان بوده است.
رضایی بخش اعظم تسهیلات پرداختی صندوق را متعلق به طرح‌های خرد و اشتغالزا دانست و گفت: 50 درصد تسهیلات صندوق به بخش خدمات، 34 درصد کشاورزی و 26 درصد به صنعت پرداخت شده است.
وی همچنیت درباره میزان تسهیلاتی که صندوق کارآفرینی امید در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت کرده است، گفت: تاکنون بیش از 3800 میلیارد تومان تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی امید در قالب اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده و بیشتر طرح‌هایی که از تسهیلات بهره‌مند شده‌اند، متعلق به طرح‌های بخش کشاورزی بوده است.

شناسه خبر 65526