شناسه خبر:65396
1401/11/6 09:39:33

سپهرغرب، گروه خبر: بودجه پیشنهادی سه هزار و 200 میلیارد تومانی سال آینده شهرداری همدان تقدیم شورای اسلامی شهر شد.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در صدوپنجاه‌وپنجمین جلسه صحن شورا که با حضور شهردار و معاونان وی برگزار شد، بودجه سه هزار و 200 میلیارد تومانی پیشنهادی 1402 توسط شهردار تقدیم شورا شد.
   رئیس شورای اسلامی شهر همدان: بودجه 1402 شهرداری تا پایان بهمن‌ماه به کمیته انطباق ارسال خواهد شد
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه با بیان اینکه همه‌ساله شهرداری باید بودجه را تا پایان دی‌ماه ارائه دهد، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر نیز باید با بررسی همه‌جانبه تا پایان بهمن‌ماه نظر خود را ابلاغ کرده و به هیئت تطبیق ارسال کند که پس از تصویب، قابل اجرا خواهد بود.
محمود مسگریان با تأکید بر اینکه امروز شورای اسلامی شهر با همت و تلاش اعضا در کمیسیون‌های مختلف در ارتباط با اصلاح بودجه و تعرفه برنامه‌های فوق‌العاده‌ای داشته است، گفت: این امر نشان از کوشا بودن اعضا در انجام تعهد و وظیفه نسبت به بهبود وضعیت عمرانی، خدماتی و فرهنگی دارد تا بودجه متوازن با توزیع عادلانه در رفع نیازهای اولویت‌دار مردم (مطرح‌شده از طریق رسانه‌ها، گفت‌وگوهای حضوری با مردم و نیازسنجی) محقق شود و شاهد شکوفایی بیشتر شهر و تعریف پروژه‌های مهم باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: امید است در عمر کوتاه باقی‌مانده از شورای ششم خدماتی در راستای حصول رضایت‌مندی شهروندان داشته باشیم که این مهم جز با همدلی و وحدت نظر اعضا محقق نخواهد شد؛ مصوبات شورا با رأی اکثریت اعضا تهیه و ابلاغ می‌شود.
مسگریان به همدلی و همراهی اعضای شورا اشاره کرد و افزود: البته در برخی مسائل و موضوعات تقابل نه به معنای منفی آن، بلکه برای رسیدن به راه حل سریع‌تر و بهتر، طبیعی است و اعضای جوان و با تجربه در پارلمان شهری و جایگاه مهم تصمیم‌گیری، مسیری به نفع شهر را انتخاب کرده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه اعضای شورا در مسائل مختلف به حدی از بلوغ رسیده‌اند که در نظرات انتقادی و بیان موارد به یکدیگر احترام می‌گذارند، تصریح کرد: امید است بتوانیم در موعد مقرر و تا پایان بهمن‌ماه بودجه پیشنهادی 1402 را بررسی کرده و به کمیته انطباق ارسال کنیم.
   شهردار همدان: هزینه نگهداشت ماهیانه شهر در سال آینده حدود 105 میلیارد تومان است
شهردار همدان نیز با اشاره به بررسی‌ها و تلاش‌ها در تدوین بودجه پیشنهادی 1402، اظهار کرد: در بودجه پیشنهادی سه هزار و 200 میلیارد تومانی، منابع و درآمد متوازن است.
سیدمسعود حسینی بودجه جمع مأموریت‌ها و تعهدها و هزینه‌های نگهداشت شهر در سال 1401 را به‌ترتیب 64 و 36 درصد دانست و گفت: در پیشنهادی بودجه 1402، جمع مأموریت‌ها و تعهدها 61.3 درصد و هزینه‌های نگهداشت 38.7 درصد پیش‌بینی شده است؛ در بودجه سال آینده دیون جزء بودجه عمرانی لحاظ می‌شود.
وی هزینه نگهداشت ماهیانه شهر در سال آینده را حدود 105 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: در بودجه پیشنهادی 1402 توجه به فرهنگ، ارتقای سطح بهره‌وری و تحقق شهرداری الکترونیک مد نظر بوده و سعی بر این است سال آینده در خزانه‌داری نیز گامی مؤثر برداریم.

شناسه خبر 65396