شناسه خبر:63316
1401/9/13 11:32:23

سپهرغرب، گروه خبر: عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تأکید بر لزوم اجرای پروژه تبدیل خیابان مدرس به پیاده‌راه، گفت: این پروژه در وهله نخست به نفع صنوف این محدوده شهر است.

احسان حیدریان از پیاده‌راه به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهری یاد کرد و افزود: تجربه شهرهای دیگر در این زمینه نشان می‌دهد که داشتن پیاده‌راه می‌تواند در زمینه جذب گردشگر و رونق اقتصادی شهر، به‌ویژه در محدوده‌ای که پیاده‌راه‌سازی شده، مؤثر باشد.
وی ابراز کرد: با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته در محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی قابلیت اجرای پیاده‌راه وجود دارد و قطعاً این اتفاق می‌تواند به یک جاذبه مهم گردشگری برای کرمانشاه تبدیل شود.
حیدریان گفت: اگر بتوانیم تمرکز را روی فاز دوم پروژه قطار شهری بگذاریم و از میدان آزادی تا میدان فردوسی به‌صورت زیرزمینی این پروژه اجرایی شود، به‌راحتی می‌توان کار پیاده‌راه‌سازی خیابان مدرس را انجام داد.
عضو شورای الامی شهر کرمانشاه درخصوص مخالفت برخی صنوف با اجرای این پروژه افزود: اگر صنوف بدانند که چقدر اجرای این پروژه در رونق کسب‌وکار آن‌ها مؤثر است، قطعاً حمایت هم خواهند کرد.
حیدریان گفت: زمانی که محدوده خیابان مدرس به پیاده‌راه تبدیل شود، علاوه‌بر مردم عادی، گردشگران بسیاری به کرمانشاه خواهند آمد و گردشگر هم سوغات نیاز دارد و هم از بازار خرید می‌کند که موجب رونق کسب‌وکار صنوف این محدوده می‌شود.
وی افزود: از طرفی زمانی که افراد پیاده این مسیر را طی می‌کنند، فرصت بیشتری خواهند داشت که از صنوف مسیر خرید کنند.
عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: نمونه منفعت پیاده‌راه‌سازی برای مردم و صنوف را به‌راحتی می‌توان در خیابان پزشکان مشاهده کرد که چه آرامشی بر آن محدوده حاکم شده و خبری از ترافیک نیست و مردم با خیال راحت تردد کرده و راحت‌تر از صنوف آن محدوده خرید می‌کنند.

شناسه خبر 63316