1400/9/3 10:12:36
*
0
48843
استقبال از یک عاشقانه مادرانه

کتابی که رهبر انقلاب آن را «عالی» توصیف کردند


سپهرغرب، گروه کافه کتاب: کتاب «تنها گریه کن»؛ خاطرات مادر شهید محمد معماریان، با استقبال مردمی به چاپ بیست و سوم رسید. چاپ جدید با تقریظ رهبر انقلاب منتشر می‌شود.

چاپ بیست و سوم از کتاب «تنها گریه کن» به همراه تقریظ مقام مظعم رهبر بر این کتاب در دسترس علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار خواهد گرفت.

کتاب «تنها گریه کن» داستان زندگی اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان، است که به قلم اکرم اسلامی نوشته و اخیراً نیز تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب رونمایی شده است. کتاب با نثری شیرین و خواندنی، داستان یکی از زنان در تاریخ انقلاب اسلامی را برای مخاطب خود روایت می‌کند. نویسنده در کنار توجه به بُعد فردی و زندگی شخصی راوی، از بیان و توجه به فعالیت‌های اجتماعی او غافل نبوده است.

خانم منتظری ازجمله زنان فعال در پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود. کتاب «تنها گریه کن» با پرداختن به خاطرات این مادر شهید، نمایی از نقش زنان در تاریخ انقلاب اسلامی و تأثیر آن‌ها در پیروزی رزمندگان در جبهه‌ را به تصویر کشیده است.

منتظری، راوی این کتاب، فارغ از فرزند شهیدش یک شخصیت مستقل دارد. چه آن زمان که قدم در مسیر مبارزه علیه طاغوت گذاشت، چه زمانی که با شروع جنگ محله کوچکشان در قم شد پایگاه پشتیبانی از رزمندگان و چه آن زمان که بعد از طی همه‌ی این مقدمات به مقام رضای الهی رسید و پسر نوجوانش به شهادت رسید.

به گفته سعدآبادی، مسئول بازرگانی انتشارات حماسه‌یاران، کتاب «تنها گریه کن» پس از تقریظ مقام معظم رهبری با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شده و قرار است چاپ جدید کتاب در هفته آینده به دست علاقه‌مندان برسد. همچنین انتشارات حماسه یاران در نظر دارد کتاب صوتی این اثر را نیز در آینده نزدیک تولید و منتشر کند.

همچنین قرار است در چاپ جدید این اثر، سروده نغمه مستشار نظامی که تحت تأثیر کتاب «تنها گریه کن» سروده شده است، به همراه متن تقریظ رهبر معظم انقلاب بر ترکیب‌بند شاعر نیز منتشر شود.

مستشار نظامی، از شاعران جوان کشور، بعد از آنکه سه‌بار کتاب «تنها گریه کن» را خواند و به قول خودش، هر بار آن را با چشمان خیس و ماشاءالله گویان به پایان رسانده، ابیاتی را در رثای حماسه‌ مادران و همسران شهدا سرود و آن را ذیل نامه‌ای برای رهبر انقلاب فرستاد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"