شناسه خبر:65937
1401/11/20 10:06:06

سپهرغرب، گروه خبر: بخشدار مرکزی قصرشیرین از افتتاح 6 هزار مترمربع آسفالت راه روستایی به مناسبت دهه فجر با حضور جمعی از مسئولان روز چهارشنبه خبر داد و گفت: این طرح‌ها شامل 6 هزار متر آسفالت راه روستایی در 2 روستای «صید احمد» و «سید سعید» از توابع بخش مرکزی این شهرستان از محل تخصیص قیر رایگان است.

«فرشاد سلیمانی» روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها با بزرگداشت ایام با شکوه دهه فجر و گرامیداشت یاد امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، افزود: همچنین برای اجرای عملیات زیرسازی این راه‌ها 100 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات دهیاری‌ها اختصاص یافته است.
بخشدار مرکزی سرپل ذهاب در ادامه گفت: همه روستاهای بخش مرکزی این شهرستان از راه آسفالته و مناسب برخوردارند که هم اکنون بخش مرکزی این شهرستان دارای 52 روستا است که 26 روستا با بیش از چهار هزار و 500 نفر جمعیت دارای سکنه هستند.
سلیمانی ادامه داد: قصرشیرین در مجموع بیش از 400 کیلومتر راه دارد که 180 کیلومتر آن اصلی و فرعی، 35 کیلومتر راه روستایی و 200 کیلومتر راه مرزی است.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و برخورداری از 186 کیلومتر مرز با عراق دارای 2 بخش مرکزی و سومار است که در امتداد این مرزها، 2 معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق انجام می‌شود.
آسفالت راه‌های مواصلاتی روستایی در بخش دشت ذهاب سرپل ذهاب
فرماندار سرپل ذهاب نیز از افتتاح آسفالت راه مواصلاتی روستای «گلم‌کبود به جابری» در ادامه به سراب ذهاب به عنوان یکی از نیازها و مطالبات مردم این روستا با هزینه 6 میلیارد تومان و طول چهار هزار و 300 متر خبر داد و گفت: اعتبار اجرای این طرح از محل قرارداد منابع داخلی و قرارداد 103 میلیاردی سامان دهی و احداث راه‌ها تامین شده است.
«صدرالله بابلی» افزود: آسفالت راه‌های روستایی از ضروریات توسعه، افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای است.
سرپل‌ذهاب یک هزار و 200 کیلومتر مربع مساحت، 460 کیلومتر راه اصلی‌ روستایی و راه فرعی دارد که بخشی از این راه‌ها آسفالت شده‌اند.
جشنواره بازی‌های بومی محلی دانش‌آموزان در سرپل ذهاب
همچنین به مناسبت گرامیداشت دهه فجر جشنواره بازی‌های بومی محلی با حضور دانش‌آموزان عشایری شهرستان‌های استان کرمانشاه به میزبانی شهر سرپل ذهاب با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان برگزار شد.
رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب در حاشیه برگزاری این جشنواره گفت: این نخستین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانش‌آموزان عشایر استان کرمانشاه به میزبانی شهرستان سرپل ذهاب است که در این جشنواره یک دوره مسابقات شامل بازی‌های بومی محلی با همکاری اداره میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، فرمانداری و بخشداری برگزار شد.
«علی اشرف صفری» افزود: در این جشنواره دانش‌آموزان عشایری شهرستان‌های قصرشیرین، گهواره، گواور، گیلانغرب، دالاهو، اسلام آباد غرب، هرسین، جوانرود و ثلاث باباجانی حضور داشته و در قسمت‌های مختلف بازی هفت سنگ، سرگیجان و طناب کشی باهم رقابت کردند.
وی بیان کرد: در حاشیه برگزاری این مسابقات به همت مردم و دهیار و شورای اسلامی روستای رمکی، نمایشگاهی از صنایع دستی و غذاهای محلی و بومی دایر شد و در معرض دید و استفاده بازدید کنندگان قرار گرفت.

شناسه خبر 65937