شناسه خبر:56538
1401/3/24 08:46:18

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان، گفت: فعالان و هنرمندان حوزه صنایع‌ دستی کردستان حمایت می‌شوند.

ارسلان ازهاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع‌دستی در سنندج، اظهار کرد: صنایع‌دستی در توسعه و رونق اقتصادی استان جایگاه ویژه‌ای دارد و بخش مهمی از این حوزه وابسته به تبلیغات و معرفی کالاهای تولیدی است.

وی افزود: ساخته‌های دست هنرمندان صنایع‌دستی استان بی‌بدلیل است و باید مکان‌ها و نمایشگاه‌های زیادی را جهت عرضه این محصولات در اختیار صنعت‌گران قرار دهیم.

وی با بیان اینکه نگاه ویژه اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان در حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و کسب‌ وکارهای خانگی قابل ستایش است، یادآور شد: انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسب شرایطی فراهم شود که صنعت‌گران برای تهیه مواد اولیه و فروش محصولات مشکلی نداشته باشند.

محصولات صنایع‌دستی کردستان قابلیت عرضه در بازارهای ملی و بین‌المللی را دارد

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: کردستان یکی از مناطق مستعد برای تولید و عرضه صنایع‌دستی در کشور است و قابلیت عرضه محصولات این استان در بازارهای ملی و بین‌المللی وجود دارد.

یعقوب گویلیان هم اظهار کرد: صنایع‌دستی استان کردستان با دارا بودن ویژگی‌های منحصر به‌فرد ازجمله بار فرهنگی غنی و متنوع، می‌تواند نقش بسزایی در توسعه صنعت گردشگری و شکوفایی اقتصادی استان ایفا کند.

وی، تعداد شاغلین صنایع‌دستی استان را بیش از 28هزار نفر بیان کرد و افزود: خوشبختانه هنرمندان و به‌ویژه بانوان کردستانی توانسته‌اند نقشی محوری در تولید و خلق محصولات بی‌بدیل و ایجاد اشتغال داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان یادآور شد: لازمه زنده نگه‌داشتن، توسعه و ترویج صنایع‌دستی در این استان حمایت از هنرمندان این حوزه است.

گویلیان ابراز امیدواری کرد، با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌ها و امکانات، زمینه معرفی و عرضه هر‌چه بهتر و بیشتر آثار هنرمندان توانمند استان فراهم شود.

شناسه خبر 56538