کد خبر : 65963
تاریخ : 1401/11/20
گروه خبری : ایران و جهان

‌‌زمین برای احداث 4 میلیون مسکن ‌تامین شد‌

بازگشت 3 هزار واحد صنعتی راکد ‌به چرخه تولید‌‌

محسن منصوری در سلسه جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان برگزار شد، اظهار کرد: در دوره جدید و شروع دولت سیزدهم امیدها برای تحقق دولت اسلامی زنده شده ‌و همه شاخص‌ها این حقیقت را نشان می‌دهد.
وی افزود: دولت سیزدهم زمانی امور کار را به دست گرفت که روزانه 700 نفر به خاطر بیماری کرونا فوت می‌کردند و مردم با تورم بالای 60 درصدی دست و پنجه نرم می‌کردند و دولت سابق 480 هزار میلیارد تومان کسری بودجه در سال 1400 را تحویل دولت انقلابی داده بود؛ دولت کنونی ماهانه 15 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت دوازدهم را تسویه می‌کند.
تطهیر پهلوی با هدف ایجاد یاس در جبهه انقلاب ‌
معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به تطهیر رژیم پهلوی توسط رسانه‌های معلوم‌الحال به خصوص در ایام منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی‌ بیان کرد: تطهیر پهلوی با هدف ایجاد یاس در جبهه انقلاب توسط این رسانه‌ها دنبال می‌شود؛ در این شرایط تبیین دستاوردهای انقلاب و چهره واقعی رژیم پهلوی و همچنین امیدآفرینی مورد توجه همه علاقه مندان انقلاب اسلامی باشد.
منصوری تصریح کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تورم کشور 20 درصد کاهش یافته است، تقلیل تورم ماهانه به حدود دو درصد نشان از نزولی شدن شیب تورم است؛ تورم کنونی همچنان برای دولت نقطه ضعف است اما روند آن کاهشی و امیدوارکننده است.
وی با اشاره به برنامه‌های دولت برای خانه‌دار کردن مردم گفت: اقدامات بسیار بزرگی در خصوص خانه‌دار شدن مردم در قالب طرح نهضت ملی مسکن و همچنین احیای بافت‌های فرسوده در حال انجام است، در قالب سفرهای استانی رئیس جمهوری فرآیند احداث بیش از یک میلیون و 500 هزار واحد نهایی شده و زمین لازم برای احداث 4 میلیون مسکن مورد وعده دولت سیزدهم تامین شده است.
3 هزار واحد صنعتی راکد ‌به چرخه تولید بازگشت
معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: طی یک سال گذشته 3 هزار واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته است، برای احیای این واحدها دولت از برخی امور خود مانند مالیات گذشته و علاوه بر این مشکلات این واحدها به صورت میدانی بررسی و موانع آن برطرف شده است.
دسترسی مردم به رئیس جمهوری بدون واسطه است
منصوری با بیان اینکه دولت سیزدهم این افتخار را دارد که کاملا مردمی است و شاخص‌های انقلابی گری در بدنه اجرایی آن ملموس است، ادامه داد: دسترسی مردم به رئیس جمهوری بدون واسطه است، آیت‌الله رئیسی طی 18 ماه گذشته به‌طور متوسط هر 9 روز یک سفر به شهرهای مختلف کشور داشته و در این مدت افزون بر 3 میلیون مکاتبه، ارتباط و مراجعه به نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته که بیش از 80 درصد از این مطالبات پاسخ داده شده است.
‌ساماندهی بازار خودرو با واردات خودروهای اقتصادی ‌
وی با اشاره به تولید یک میلیون خودرو توسط دولت در 9 ماهه امسال خاطرنشان کرد: یکی از فرآیندهای مطلوبی که دولت در حوزه خودرو انجام می‌دهد عرضه خودرو در بورس است که دست بسیاری از دلالان را قطع می‌کند، بازگشت آرامش به بازار خودرو زمان‌بر است و دولت برای ساماندهی بازار خودرو افزایش تولید خودرو، واردات خودروهای اقتصادی و اصلاح فرآیندهای تولید و فروش را در دستور کار قرار داده است.

  لینک
https://www.sepehrgharb.ir/Press/ShowNews/65963